Εγκύκλιος παράλληλης στήριξης, στήριξης από Ειδικό Βοηθητικό Προσωπικό και στήριξης από Σχολικό Νοσηλευτή, μαθητών/τριών για το διδ. έτος 2021-2022

Καλούνται οι Περιφερειακές Διευθύνσεις Εκπαίδευσης, οι Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, τα Κέντρα Εκπαιδευτικής και Συμβουλευτικής Υποστήριξης (ΚΕΣΥ), οι Δευτεροβάθμιες Επιτροπές Διεπιστημονικής Αξιολόγησης (ΔΕΔΑ), οι Διευθυντές/ντριες, Προϊστάμενοι/ες των δημόσιων σχολικών μονάδων και οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών για την εφαρμογή των ακόλουθων οδηγιών όπως και των επισημάνσεων του Κεφαλαίου Γ΄ σχετικά με την υποβολή και την τεκμηρίωση των αιτημάτων:

α) έγκρισης παράλληλης στήριξης-συνεκπαίδευσης,

β) έγκρισης στήριξης από Ειδικό Βοηθητικό Προσωπικό (ΕΒΠ) και

γ) έγκρισης στήριξης από Σχολικό Νοσηλευτή, μαθητών/τριών για το διδακτικό έτος 2021-2022.

Δείτε ολόκληρη την Εγκύκλιο εδώ

ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ 1 Έντυπο αίτησης του γονέα ή κηδεμόνα (αναμορφωμένο σε ΝΕΟ ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ 1 (10-06-2021))

ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ 2 Έντυπο διαβίβασης των αιτημάτων προς την ΔΙΠΕ/ΔΙΔΕ

ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ 3 Έντυπο διαβίβασης των παιδαγωγικών εκθέσεων του σχολείου